fot. Krzysztof Guz

Z nowym rokiem rozpoczął się kolejny cykl spotkań Podwórkowych Kół  Różańcowych Dzieci. Pierwsze odbyło się w Warmątowicach

Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci to inicjatywa skierowana do najmłodszych, która zachęca do odmawiania modlitwy różańcowej. Z nowym rokiem rozpoczął się kolejny cykl spotkań.

W tym roku to pierwsze regionalne spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Odbyło się ono w Warmątowicach niedaleko Strzelec Opolskich.

fot. Krzysztof Guz

W spotkaniu uczestniczyła założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, Magdalena Buczek.

– Chcemy Panu Bogu powierzać cały rok, który jest przed nami, prosząc o jego błogosławieństwo, abyśmy doświadczali na co dzień tego, jak bardzo nas kocha – zaznaczyła Magdalena Buczek.

fot. Krzysztof Guz

Nie zabrakło czasu na wspólną modlitwę różańcową.

Wspólnej Mszy św. przewodniczył ks. Józef  Krawiec. Homilię wygłosił opiekun Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, o. Piotr Dettlaff CSsR, który wskazał, że w okresie świąt Bożego Narodzenia otrzymujemy wiele prezentów. Wśród nich należy dostrzec ten najważniejszy – Jezusa Chrystusa, który rodzi się w stajence, a potem z miłości umiera dla nas na krzyżu, aby nas zbawić.

– Pan Bóg złożył definitywny, ostateczny pocałunek swojej miłości na kartach historii naszego życia, na kartach historii dziejów całego świata – mówił podczas homilii o. Piotr Dettlaff CSsR.

fot. Krzysztof Guz

Spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci w Warmątowicach uwieńczyło wspólne ognisko i poczęstunek. Kolejne spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci odbędzie w parafii św. Józefa Robotnika w Starej Wsi koło Limanowej 28 stycznia.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl