fot. pixabay.com

[TYLKO U NAS] A. Wolski o procesji różańcowej ulicami Warszawy: Sytuacja w Polsce, na świecie, w rodzinach i Kościele wskazuje na to, że bardzo potrzebujemy pomocy Matki Bożej

Inicjatywa ma swoje źródła we wspólnocie „Nieustający Różaniec”, która z polskiej historii zaczerpnęła tradycję procesji różańcowych, kiedy jest największa potrzeba. Przykładowo w 1920 roku procesje różańcowe nieustająco poruszały się po ulicach Warszawy, aby wymodlić obronę przed wojskami bolszewickimi. W tym roku postanowiliśmy rozpocząć procesje różańcowe również w Warszawie, ponieważ sytuacja w Polsce, na świecie, w rodzinach i Kościele wskazuje na to, że bardzo potrzebujemy pomocy Matki Bożej – wskazał Artur Wolski z Męskiego Różańca w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

W niedzielę (22 sierpnia 2021 roku) ulicami Warszawy przejdzie procesja pokutna wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski [czytaj więcej].

– Inicjatywa ma swoje źródła we wspólnocie „Nieustający Różaniec”, która z historii polskiej zaczerpnęła tradycję procesji różańcowych, kiedy jest największa potrzeba. Przykładowo w 1920 roku procesje różańcowe nieustająco poruszały się po ulicach Warszawy, aby wymodlić obronę przed wojskami bolszewickimi. W tym roku postanowiliśmy rozpocząć procesje różańcowe również w Warszawie, ponieważ sytuacja w Polsce, na świecie, w rodzinach i Kościele wskazuje na to, że bardzo potrzebujemy pomocy Matki Bożej – mówił Artur Wolski z Męskiego Różańca.

Organizatorzy (z uwagi na obostrzenia epidemiczne) apelują, aby każdy uczestnik w miarę możliwości wziął udział w Eucharystii w swojej parafii, aby potem przybyć na procesję różańcową.

– Przewidujemy, że mniej więcej o godz. 13.30 będziemy mogli ustawić się w procesję i o godz. 14.00 z obrazem Matki Bożej Łaskawej wyjść. Przejdziemy z katedry warszawsko-praskiej do archidiecezji warszawskiej i tam wejdziemy na Plac Zamkowy. Ulicami Starego Miasta przemierzymy ulice Warszawy, odmawiając Różaniec, trwając na rozważaniach – podkreślił współorganizator Procesji Różańcowej za Polskę.

– Jesteśmy świadkami tego, że w polskiej przestrzeni publicznej dokonuje się jawnych grzechów, nawołuje się do aborcji, niszczenia kościołów. Profanowane są figury, wizerunki Matki Bożej. Co chwilę słyszymy o atakach na kapłanów i profanacjach Najświętszego Sakramentu. Chcemy w związku z tym dokonać publicznej ekspiacji Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi – podsumował Artur Wolski.

RIRM/radiomaryja.pl

drukuj