fot. Mateusz Kacpura

Trwają warsztaty muzyczne przed pierwszym Toruńskim Uwielbieniem

Trwają warsztaty muzyczne poprzedzające pierwsze Toruńskie Uwielbienie. Wydarzenie odbędzie się jutro pod hasłem „Młodzi w Mocy Bożego Ducha”

Koncert połączony ze świadectwami rozpocznie się o godz. 18.00 w Amfiteatrze przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Jako pierwsi na scenie pojawią się „Wyrwani z Niewoli”. Następnie zaprezentuje się chór i orkiestra, które utworzy młodzież uczestnicząca w warsztatach. Młodzież będzie także wielbić Boga przed najświętszym Sakramentem. W czasie uwielbienia przejdzie procesja ze świętymi z sanktuarium.

Wieczorem do zgromadzonych przy scenie w Porcie Drzewnym przypłynie na łódce Ikona Matki Bożej Częstochowskiej – mówi o. Grzegorz Woś, redemptorysta posługujący w Radiu Maryja.

– Ten obraz też jest szczególny, historia jest niesamowita, ponieważ obraz podarowany został przez członków Instytutu Prymasa Wyszyńskiego w roku 1994, kiedy to Rodzina Radia Maryja po raz pierwszy wybierała się do św. Jana Pawła II. Już na lotnisku w Warszawie, kiedy było oczekiwanie na wejście do samolotu, ten obraz się pojawił i pytanie: co z nim zrobić? Jak przewieźć ten obraz do Rzymu, do Ojca Świętego? Okazało się, że załoga samolotu zgodziła się i Matka Boża usiadła w fotelu, również między innymi pasażerami poleciała do Ojca Świętego. Papież Jan Paweł II tę ikonę poświęcił i ona będzie nam towarzyszyła – podkreśla o. Grzegorz Woś CSsR.    

Na zakończenie spotkania zgromadzonym błogosławieństwa udzieli ks. bp Wiesław Śmigiel z Torunia. Organizatorem wydarzenia jest Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II oraz diecezja toruńska.

Transmisję z wydarzenia przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj