PAP/EPA

Trwa pielgrzymka papieża Franciszka do Mongolii

Ojciec Święty Franciszek kontynuuje swoją podróż apostolską do Mongolii. Papieskiej pielgrzymce towarzyszą słowa: „Razem mieć nadzieję”.

W Mongolii żyje zaledwie 1500 katolików. Niemal wszyscy przybyli do Ułan Bator na papieską Mszę świętą. Przyjechali także katolicy z Wietnamu, którzy czekają, aż Ojciec Święty odwiedzi ich kraj.

– Jestem bardzo szczęśliwa, że papież Franciszek odwiedził Mongolię. Wzruszyłam się, kiedy uczestniczyłam we Mszy świętej. Myślę, że to wzmocniło mojego ducha – powiedziała katoliczka z Mongolii.

Papież Franciszek mówił do zgromadzonych na Mszy św., że każdy z nas ma pragnienie szczęścia oraz miłości i jesteśmy wezwani do jego rozpoznania.

– Wiara chrześcijańska odpowiada na to pragnienie, traktuje je poważnie, nie usuwa go, nie próbuje go ugasić środkami łagodzącymi lub zastępczymi. W tym pragnieniu leży bowiem nasza wielka tajemnica. Otwiera nas ono na Boga żywego, na Boga miłości – zaznaczył Biskup Rzymu.

Musimy pozwolić Bogu się miłować. Musimy też pozwolić na cierpienie. Nie tak jak św. Piotr, który w niedzielnej Ewangelii nie akceptuje faktu, że Jezus będzie cierpiał i umrze na krzyżu. Pan gani za to Piotra, ponieważ jego sposób myślenia jest „ludzki”, a nie według Boga.

– Najlepszą drogą ze wszystkich jest ta, która mówi o przyjęciu krzyża Chrystusa. W sercu chrześcijaństwa jest wstrząsająca i niezwykła wiadomość – kiedy tracisz swoje życie, kiedy ofiarowujesz je wielkodusznie, kiedy ryzykujesz, poświęcając je dla miłości; kiedy czynisz z niego darmowy dar dla innych, powraca ono do ciebie w obfitości, wlewa w ciebie radość, która nie przemija – wskazał Ojciec Święty.

Prefekt apostolski Ułan Bator, ks. kard. Giorgio Marengo, podziękował Franciszkowi za wizytę w Mongolii.

– Prosimy o dalsze wsparcie słowem i przykładem. Nie możemy zrobić nic innego, jak tylko zastosować w praktyce to, co widzieliśmy i słyszeliśmy od ciebie w tych dniach – powiedział ks. kard. Giorgio Marengo.

Przed Mszą świętą Papież wziął udział w spotkaniu ekumenicznym. Zapewnił, że Kościół mocno wierzy w dialog międzyreligijny i kulturowy.

– Bracia i siostry, nasze spotkanie jest znakiem, że nadzieja jest możliwa. W świecie rozdartym przez walki i niezgodę może się to wydawać utopią. A jednak największe przedsięwzięcia zaczynają się w ukryciu, w wymiarach prawie niezauważalnych – zwrócił uwagę Biskup Rzymu.

W poniedziałek ostatni dzień podróży apostolskiej Papieża do Mongolii. Przed wylotem do Rzymu Franciszek spotka się z pracownikami charytatywnymi.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl