Telegram do Ojca Świętego

[flowplayer src=’https://www.radiomaryja.pl/flowplayer/wideo/2010.06.19.List.flv’]

Jego Świątobliwość
Ojciec Święty Benedykt XVI

Kochany Ojcze Święty!!!

Młodzi słuchacze Radia Maryja, zgromadzeni w dniu 19 czerwca 2010 r. przed tronem Królowej Polski na Jasnej Górze, pod przewodnictwem Ks. biskupa Józefa Szamockiego, O. Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja i naszych Księży Opiekunów, przesyłają Ci z wielką miłością wyrazy jedności i modlitwy.
W tym roku gromadzimy się na naszej XII pielgrzymce pod hasłem „Bądźmy świadkami miłości!”. To hasło zobowiązuje nas do pielęgnowania w naszym życiu cennego daru złożonego w naszych sercach przez Ducha Świętego. Obserwując we współczesnym świecie różne przejawy egoizmu, deptania miłości, zakłamywania prawdy o niej, relatywizowania jej sensu, chcemy – idąc pod prąd – być świadkami miłości przez duże M, pięknej, czystej i bezinteresownej. Dziękujemy, Ojcze Święty, za ukazywanie nam piękna miłości, zwłaszcza w encyklice „Deus Caritas est”. Zdajemy sobie sprawę, że dzisiejszy świat musi przede wszystkim na nowo uwierzyć w miłość i zobaczyć ją w życiu chrześcijan.
Zapewniając o naszej pamięci u stóp jasnogórskiej Pani, prosimy o Twoje, Ojcze Święty, błogosławieństwo i modlitwę w intencji naszych młodzieńczych ideałów.

Młodzi słuchacze Radia Maryja

drukuj