Przemówienie o. Piotra Chyły CSsR podczas XII Pielgrzymki Młodych Słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę

[flowplayer src=’https://www.radiomaryja.pl/flowplayer/wideo/2010.06.19.chyla.flv’]

Ekscelencjo, Drogi Księże Biskupie Józefie,
Bardzo serdecznie dziękujemy za Twoją posługę i za modlitwę. Jesteśmy szczególnie wdzięczni za to, że Twoim słowem umocniłeś tych młodych ludzi. Oni to słowo przyjęli i poniosą je ze sobą we własne życie. Niech ono ich prowadzi.

Kochany Ojcze Dyrektorze Tadeuszu,
Myślę, że Twoje serce się raduje widząc tylu młodych ludzi. Oni tutaj przyszli ponieważ szukają czegoś, co nada sens ich życiu; czegoś, co nie przemija. To na pielgrzymkach RM, na tych spotkaniach odkrywają, że Chrystus jest drogą i prawdą i życiem.

Drodzy Młodzi Przyjaciele,
Kiedy spoglądam na Was zadaję sobie pytanie: co Was tutaj gromadzi? I dochodzę do odpowiedzi jedynej i najważniejszej, że jest to Pan Jezus. Myślę, że to on Was tutaj przyprowadza i w Waszym sercu zaszczepia pragnienie czegoś, co nada sens całemu Waszemu życiu. On pragnie Wam wskazać drogę i pragnie
oświecać Wasze życie. Nie lękajcie się Jemu zaufać. Nie lękajcie się przyjąć na serio Jego Ewangelii a w szczególny sposób Jego przykazania Miłości.
Kiedy spoglądam na Was, wydaje mi się, że jesteście jakby źródłem światła i nadziei dla innych młodych ludzi. Bądźcie tym
światłem i bądźcie nadzieją dla Waszych rówieśników, którzy być może próbują planować własne życie bez Boga, bez Chrystusa.
Oto zadanie dla Was: zanieście światu, zanieście młodym ludziom, Waszym rówieśnikom, ten ogień jaki rozpalił w Waszych sercach Chrystus. Niech Was nie kusi zakamuflowane i zamaskowane zło, ale niech świeci w Was dobro i prawda. Budujcie Wasze przyszłe życie na Chrystusie i Jego Ewangelii i proście Boga każdego dnia o dar mądrości i męstwa. Niech Was strzeże i prowadzi Maryja, Matka Jezusa. Powierzcie Jej całe Wasze życie.

drukuj