„Święto Życia” w Oświęcimiu

W najbliższą niedzielę w Oświęcimiu odbędzie się Święto Życia, promujące zdrowe rodziny i małżeństwa. Program przewiduje koncerty, konkursy i zabawy dla całej rodziny.

 – W tym roku Święto Życia ma potrójny charakter: jest to dziękczynienie za beatyfikację bł. Matki Małgorzaty Serafitki.  Marsz dla Życia i Rodziny, który organizowany jest w naszym mieście po raz drugi, oraz Święto Młodzieży Diecezji Bielsko-Żywieckiej – mówi Dorota Kinalczyk, współorganizator akcji.

Uroczystości rozpoczynają się Mszą św. u Sióstr Serafitek w Oświęcimiu o godz. 12.00. Potem ulicami miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny, który zakończy się na stadionie MOSIR. Przewidziane są także koncerty m.in. Arki Noego i Luxtorpedy. W sobotę, dzień przed Świętem Życia (15.06) zostanie rozegrany turniej o puchar Siostry Prowincjalnej.

 

 – Chcemy, tak jak w zeszłym roku, opowiedzieć się za zdrową, Polską rodziną. Pragniemy także podziękować Panu Bogu za nasze rodziny – dodaje Dorota Kinalczyk.

W zeszłym roku Marsz dla Życia i Rodziny zgromadził w Oświęcimiu 1,5 tys. ludzi.

 

Przyjdź z całą rodziną!  ZAPRASZAMY ! – organizatorzy

Zabierz ze sobą na Marsz flagi narodowe, balony, może zrobione własnoręcznie transparenty za życiem. Niech będzie kolorowo i radośnie.

Podczas formowania Marszu będą rozdawane ulotki przygotowane przez Centrum Życia i Rodziny w Warszawie. Każda ulotka posiada kupon. Jeśli ktoś będzie chciał otrzymać książkę Jacka Pulikowskiego o małżeństwie i rodzinie oraz pamiątkowy imienny certyfikat uczestnictwa w Marszu dla Życia i Rodziny to wypełnione kupony będzie można wysłać osobiście lub złożyć do specjalnie oznakowanej skrzynki umieszczonej w okolicach sceny na stadionie.

W specjalnie oznaczonych miejscach będzie można złożyć podpis pod Obywatelskim Projektem Ustawy o ochronie i opiece nad rodziną – informują i zapraszają organizatorzy spotkania.

RIRM/marszoswiecim.pl

drukuj