„Darem jest powstanie życia i jego cudowny rozwój”

Na Jasnej Górze odbyła się 33 Pielgrzymka Obrońców Życia. Do Częstochowy przybyło ok. 2 tysiące osób. Wierni prosili o światło, moc i wytrwałość do dalszej walki w obronie życia poczętych dzieci.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., której przewodniczył ks. abp Wacław Depo. W wygłoszonej homilii metropolita częstochowski zwrócił uwagę na wielką wartość życia ludzkiego.

Żyjemy bez wątpienia w czasach bardzo szczególnego i wyrafinowanego sporu o życie. Fundamentalna linia sporu przebiega wokół elementarnego rozumienia: czym jest życie? Darem jest powstanie życia i jego cudowny rozwój. Bez Boga zanika stworzenie i jego wartość. Bądźmy opiekunami stworzenia – powiedział ks. abp Wacław Depo.

W czasie Eucharystii pielgrzymi złożyli przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przyjezdni wysłuchali także prelekcji na temat ochrony życia. Głos w tej sprawie zabrał m. in. ks. dr Marek Dziewiecki oraz Ewa H. Kowalska.

Ks. Tomasz Kancelarczyk zauważył, że w Polsce następuje negatywny przełom w związku z obroną życia. Jego zdaniem rządzący prowadzą kampanię na rzecz niszczenia istnień ludzkich.

Ochrona życia jest ważna w każdym kraju. W Polsce szczególnie, gdyż mamy do czynienia z negatywnym przełomem, który niestety może zaistnieć. Siły, które obecnie rządzą, czy też mają władzę, prowadzą bardzo mocną kampanię na rzecz niszczenia życia ludzkiego. Bardzo ważne jest, abyśmy dzisiaj obronili pozycję wartości życia, pozycję prawną, po to także abyśmy w jakimś stopniu dali sygnał całej Europie – powiedział ks. Tomasz Kancelarczyk.

Kapłan wyraził również nadzieję, że pielgrzymowanie w tej intencji zmobilizuje obrońców życia do dalszego działania.

Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie na Jasnej Górze w jakimś stopniu da nam siły, a także zmobilizuje wszystkich, którzy mienią się obrońcami życia, do tego aby jeszcze bardziej działać – dodał ks. Tomasz Kancelarczyk.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl