Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro – „Tydzień młodych”

Trwają Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. Światowe Dni Młodzieży są pierwszym celem zagranicznej podróży papieża Franciszka. Moment jego przybycia na to wielkie święto młodzieży, pokazał już światu ogrom młodych serc, które przybyły z niemal 200 krajów całego świata, aby pokazać swoją przynależność do Chrystusa.

Tegorocznemu spotkaniu ŚDM przyświecają słowa – „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”. Wydarzenie, które gromadzi tak wielkie rzesze ludzi młodych staje się czasem ich wspólnego zastanowienia się nad swoją wiarą.

Cel spotkania, które potrwa do najbliższej niedzieli jest  doświadczenie wspólnoty Kościoła Powszechnego, zamyślenie nad Słowem Bożym i pogłębienie jego rozumienia. To też okazja do doświadczenia Bożej Miłości w sakramentach Pokuty i pojednania oraz Eucharystii.

Inicjatywę spotkań ludzi młodych, których jednoczy wiara w Jezusa Chrystusa i miłość połączona z otwartością na drugiego człowieka zapoczątkował w 1985 roku błogosławiony Jan Paweł II. To pokazuje też piękną kontynuację tego dzieła przez kolejnych Następców św. Piotra. Papież Benedykt XVI do Kolonii na ŚDM udał się na zaproszenie jeszcze Jana Pawła II, który nie doczekał w trakcie swej ziemskiej pielgrzymki już tego spotkania z młodymi. Przed dwoma laty w Madrycie papież Benedykt XVI zaprosił wszystkich młodych katolików do spotkania właśnie w 2013 roku w Rio de Janeiro. Papież Franciszek przybywa do Brazylii właśnie na zaproszenie swojego poprzednika. 

Nie wszyscy do Brazylii mogli się udać. Jednak, każdy kto ma takie pragnienie serca w tych wydarzeniach może uczestniczyć. Łączyć można się duchowo z Ojcem Świętym dzięki transmisją, które przeprowadza TV Trwam i Radio Maryja. Duchowa łączność to także modlitwa w intencji Papieża, uczestników oraz o błogosławione owoce tych dni. Można uczynić to korzystając z modlitwy przygotowanej na tegoroczne spotkanie

[MODLITWA Światowych Dni Młodzieży]

Dla pozostających w Polsce organizowane są także spotkania, które pozwalają choć wiele kilometrów od centrum tych wydarzeń poczuć klimat tamtego spotkania i przeżywać je w łączności z znajdującymi się w Rio de Janeiro.

W ramach spotkania Rio w Częstochowie w sobotę 27 lipca w ogrodach seminarium duchownego odbędzie się Wieczór Chwały, czyli czas pełen koncertów, świadectw i muzyki. Następnie młodzi ludzie będą uczestniczyć w czuwaniu z Ojcem Świętym Franciszkiem za pośrednictwem telemostu.

Z kolei w Krakowie w dniach 27 i 28 lipca na błoniach przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia powstanie miasteczko namiotowe, gdzie także będzie dużo radości, modlitwy i śpiewu.

Również w Świebodzinie przy figurze Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 27 i 28 lipca odbędzie się spotkanie młodzieży. Jest to propozycja głównie dla młodych z zachodniej Polski oraz młodzieży z Niemiec. Spotkanie odbędzie się równolegle do czuwania Papieża z młodzieżą w Rio de Janeiro.

Dla wszystkich, którzy są zainteresowani klimatem panującym podczas tych dni TV Trwam przygotowała specjalne relacje ukazujące radość i nadzieje jakie uczestnicy wiążą z tym właśnie spotkaniem.

RIRM

drukuj