Św. Szczepan wzorem dla nowej ewangelizacji

W obchodzoną w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia uroczystość św. Szczepana, pierwszego męczennika Kościoła, Benedykt XVI powiedział, że jest on wzorem dla wszystkich, którzy chcą służyć nowej ewangelizacji.

W czasie spotkania na południowej modlitwie Anioł Pański papież przekonywał, że przykład św. Szczepana pokazuje, iż głoszenie Ewangelii „nie polega przede wszystkim na korzystaniu z oryginalnych metod czy technik”, które – jak zaznaczył – „niewątpliwie są przydatne”, ale na tym, by być przepełnionym Duchem Świętym i pozwolić się Mu prowadzić.

Ojciec św. Benedykt XVI przypomniał słowa z Ewangelii o tym, że wierzący, wezwani do dawania świadectwa w trudnych i niebezpiecznych okolicznościach, „nie będą opuszczeni i bezbronni”. Zachęcił do modlitwy, by w obchodzonym obecnie przez Kościół Roku Wiary wierni, podobnie jak św. Szczepan, „potrafili dawać zdecydowane i śmiałe świadectwo Jezusowi”.

Po polsku papież powiedział: „Wspominając św. Szczepana, pierwszego męczennika, prośmy Boga, aby i nam w codziennym życiu nie brakowało mądrości i odwagi, wiary i miłości, które znajdują swoje zwieńczenie w chwale Pana”.

RIRM/PAP

drukuj