fot. Monika Bilska

Spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci w ramach Stacji Dziecięcej I Kongresu Różańcowego Diecezji Ełckiej

W Studzienicznej rozpocznie się I Kongres Różańcowy Diecezji Ełckiej. W spotkaniu uczestniczą także dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych.

Matka Boża w Fatimie prosiła o codzienną wytrwałą modlitwę, aby uzyskać pokój dla świata i koniec wojny.  Właśnie między innymi o ten pokój modlić się będą dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych, które dziś pielgrzymują do  malowniczo położonego Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej, w diecezji Ełckiej.

– Nasze spotkanie wpisuje się w  Stację Dziecięcą I Kongresu Różańcowego w diecezji ełckiej – mówił o. Piotr Dettlaff CSsR, opiekun PKRD.

Wydarzenie o godzinie 11:30 rozpocznie modlitwa różańcowa i spotkanie z Magdaleną Buczek. O godz. 12.00 rozpocznie się Eucharystia, której przewodniczyć będzie  ordynariusz diecezji ełckiej, ks. bp Jerzy Mazur. Z kolei w niedzielę 19 czerwca pod hasłem: „Królowo Pokoju, módl się za nami” odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci na Jasną Górę.

– Będzie to szczególny czas dziękczynienia za 25 lat istnienia PKRD. Rozpoczynamy w samo południe – wskazał o. Piotr Dettlaff.

O godzinie 12:15 odbędzie się koncert w wykonaniu Arki Noego oraz ks. biskupa Antoniego Długosza. Po nim w programie czas świadectw i modlitwa różańcowa, którą poprowadzi Magdalena Buczek. Centralnym punktem pielgrzymki będzie Eucharystia. Spotkanie zakończą konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

– Kochani, weźmy do swoich dłoni różańce, wyruszmy z naszymi kolegami i koleżankami na pielgrzymkowy szlak. Naszą modlitwą oplećmy cały świat– podsumował opiekun PKRD.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl