Spotkania wigilijne Caritas

W całej Polsce odbywają się dziś spotkania wigilijne organizowane przez Caritas.

To ważne wydarzenie dla osób biednych, samotnych i bezdomnych, które nie mogą uczestniczyć w wieczerzy wigilijnej w swoich rodzinach – mówi Olga Kołtuniak, rzecznik prasowy Caritasu.

– Ideą Wigilii organizowanej przez Caritas w całej Polsce jest przede wszystkim zjednoczenie ludzi, którzy czują się samotni w czasie Bożego Narodzenia; nie mają rodziny. Każdy kto chce, kto czuje taką potrzebę może przyjść – powiedziała Olga Kołtuniak.

Już za niespełna godzinę, spotkanie opłatkowe organizowane dla ludzi biednych i samotnych z Archidiecezji Gdańskiej rozpocznie się w Sopocie.

O tym, co jest istotne podczas tej Wigilii mówi ks. Piotr Brzozowski, zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

– Przekazywanie sobie życzliwości poprzez życzenia, serdeczność jak również obecność drugiego człowieka. Ci ludzie potrzebują nie tylko ciepłego posiłku, ale także drugiej osoby. To spotkanie w swojej wymowie jest bardzo ważne, ponieważ ci ludzie widzą, że są osoby którym na nich zależy. Ważnym znakiem pomocy są również wolontariusze obecni na tej Wigilii – zaznaczył ks. Piotr Brzozowski.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl