ŚDM 2016: Dodatkowy nabór do chóru

Trwa dodatkowy nabór do chóru, który ma stworzyć oprawę muzyczną przyszłorocznych wydarzeń z udziałem papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Chętni mogą się zgłaszać do 26 grudnia – poinformowało biuro prasowe ŚDM.

„Chór będzie bardzo duży. Chcieliśmy, by powstała mieszanka zróżnicowanych głosów, która stworzy pięknie brzmiący zespół wokalny” – podkreśla członek komisji rekrutacyjnej, dyrygent i dyrektor Archidiecezjalnej Szkoły Muzycznej prof. Wiesław Delimat.

Zgłoszenia będą przyjmowane przez stronę internetową www.krakow2016.com. Przesłuchania zaplanowano w Krakowie 9 i 16 stycznia.

Do tej pory do chóru wybrano 150 osób. Komisja rekrutacyjna zwracała uwagę na dotychczasowe doświadczenie muzyczne, wykształcenie i działalność muzyczną kandydatów.

Oprócz chóru, oprawą muzyczną wydarzeń centralnych, czyli: Mszy św. na rozpoczęcie ŚDM, przywitania Ojca Świętego, Drogi Krzyżowej, Czuwania na Campus Misericordiae i kończącej spotkanie z papieżem Mszy św. posłania zajmie się także tworzona właśnie orkiestra. Przesłuchania instrumentalistów odbyły się w minioną sobotę.

Trwają prace nad szczegółowym repertuarem dla każdego z pięciu wydarzeń centralnych oraz nad repertuarem koncertu zaplanowanego w nocy z 30 na 31 lipca 2016. Oprócz aranżacji muzycznych do utworów tworzone są części stałe Mszy św. podkreślające międzynarodowy charakter papieskiej liturgii.

PAP/RIRM

drukuj