fot. Monika Tomaszek

Rozpoczynają się uroczystości w ramach peregrynacji relikwii bł. Carla Acutisa na Jasnej Górze

Na Jasnej Górze rozpoczynają się dziś dwudniowe uroczystości w ramach peregrynacji relikwii bł. Carla Acutisa. Wydarzenie wpisuje się w przygotowania do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Portugalii.

Wierni wezmą udział w czuwaniu modlitewnym w Kaplicy Matki Bożej. Poprzedzi je o godzinie 18.30 Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem ks. abp. Domenico Sorrentino, ordynariusza diecezji asyskiej.

O. Azariasz Hess, promotor kultu bł. Carlo Acutisa, wskazał, że postać ta jest dla wszystkich, a zwłaszcza młodych ludzi, wzorem chrześcijańskiego życia.

– Dla młodych jest niewątpliwie przykładem bezgranicznego zawierzenia Panu Bogu i życia w przyjaźni z Jezusem, również dla starszych, rodziców, – biorąc pod uwagę, że dziś jego mama mówi wprost, że Pan Bóg dzięki synowi ich nawrócił – dla wszystkich, chorych i cierpiących, chociaż on chorował zaledwie kilka dni, ale to cierpienie i chorobę mimo wszystko umiał ofiarować za Ojca Świętego, za Kościół nie uskarżając się, przyjmując to wszystko, co na niego przyszło pomimo młodego wieku, więc wewnętrzna dojrzałość wiary w nim zachwyca nas i zawstydza – powiedział o. Azariasz Hess.

Natomiast 13 listopada w niedzielę w Auli o. Kordeckiego wygłoszone zostaną konferencje i świadectwa. Następnie w Kaplicy Matki Bożej sprawowana będzie Eucharystia pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce, ks. abp. Salvatore Pennacchio.

Carlo Acutis zmarł w 2006 roku z powodu białaczki, w wieku zaledwie 15 lat. Został beatyfikowany 10 października 2020 roku w bazylice św. Franciszka w Asyżu. Jest jednym z patronów Światowych Dni Młodzieży.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl