fot. kongresrodzin.pl

„Małżeństwo – wybór czy dar?” – zbliża się II Międzynarodowy Kongres dla Małżeństwa i Rodziny

W dniach 17-19 listopada w Krakowie odbędzie się II Międzynarodowy Kongres dla Małżeństwa i Rodziny. Hasło przewodnie wydarzenia to: „Małżeństwo – wybór czy dar?”.  Będzie to refleksja nad narzeczeństwem i początkami życia małżeńskiego. Zapisy na wydarzenie do 14 listopada.

Druga edycja Międzynarodowego Kongresu dla Małżeństwa i Rodziny rozpocznie się 17 listopada o godz. 9.00 w Centrum św. Jana Pawła II na krakowskich Białych Morzach. Udział w inicjatywie wezmą przedstawiciele świata nauki oraz młodzi, którzy czują powołanie do małżeństwa, czy też pary będące w pierwszych latach po ślubie.

Prelegenci pochodzą z różnych kontynentów. Do Krakowa przybędą m.in. ks. kard. Gerhard Müller, były prefekt Kongregacji Nauki i Wiary, prof. Janet Smith z Sacred Heart Major Seminary w Detroit oraz Carl Anderson, były Najwyższy Rycerz Rycerzy Kolumba. Z kolei wśród gości z Polski będą m.in. ks. prof. Robert Skrzypczak z Akademii Katolickiej w Warszawie, prof. Dorota Kornas-Biela z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Karol Grabiec ze Związku Dużych Rodzin 3+.

Kongres zakończy się 19 listopada około godziny 17.30. Więcej informacji o wydarzeniu oraz zapisy dostępne są [tutaj].

Patronem II Międzynarodowego Kongresu dla Małżeństw i Rodziny oraz jego inicjatorem jest ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Wydarzeniem od strony organizacyjnej zajmuje się Wydział Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 

radiomaryja.pl

drukuj