fot. https://twitter.com/EpiskopatNews

V edycja akcji „Polak z Sercem”

Trwa piąta edycja akcji ,,Polak z Sercem”. To charytatywna inicjatywa,  której celem jest pomoc rodakom mieszkającym na Kresach. Przedsięwzięcie organizuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

W ramach akcji ,,Polak z sercem” zbierane są środki finansowe i dary, które trafią do Polaków mieszkających na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Główna część zbiórki prowadzona jest na ulicach polskich miast, gdzie spotkać można wolontariuszy z puszkami. Można ich rozpoznać po logo przedstawiającym czerwone serce i białą, gotową do pomocy, wyciągniętą rękę.

Jednocześnie w wyznaczonych punktach trwa zbiórka żywności, środków czystości i artykułów szkolnych. Prowadzona jest także wirtualna zbiórka pieniędzy.

Organizatorzy podkreślają, że inicjatywa stanowi wyraz solidarności z rodakami z Kresów, którzy żyją w ubóstwie i biedzie. O tym, jak ważna jest dla nich pomoc, mówiła senator Maria Koc, jeden z patronów honorowych akcji ,,Polak z Sercem”.

– Poziom życia na Ukrainie czy Białorusi jest przecież zupełnie inny niż w Polsce. Na Ukrainie sytuacja się skomplikowała poprzez wojnę. Na Białoruś teraz w ogóle wyjazdy są niemożliwe (tam pomoc też jest potrzebna), ale na Ukrainę jeździć i pomagać musimy, bo trwa wojna, która dotyka wszystkich – nie tylko tam, gdzie działania wojenne są z intensywnością prowadzone. Na całej Ukrainie jest bieda i potrzeba żywności, wsparcia. Idzie zima, więc tym bardziej wszystkich Państwa zachęcam, włączcie się w akcję „Polak z Sercem” – zaapelowała senator Maria Koc.

Akcja ,,Polak z sercem” rozpoczęła się w piątek i potrwa do 20 listopada. Patronat honorowy nad nią sprawują między innymi pełnomocnik rządu do spraw Polonii i Polaków za granicą oraz Konferencja Episkopatu Polski. Partnerem akcji jest między innymi Caritas Polska.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl