103. rocznica urodzin świętego Jana Pawła II
Święty Jan Paweł II był czytelnym drogowskazem w trudnych czasach. Niósł nadzieję, gdy wielu ją traciło. Głosił Ewangelię, by z jej pomocą odpowiedzieć na współczesną próbę kolonizacji ludzkich umysłów. Mijają 103 lata od urodzin św. Jana Pawła II. To także rocznica 7. rocznica konsekracji Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II będącego domem dla Rodziny Radia Maryja.
Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II to wotum wdzięczności za życie i pontyfikat Ojca Świętego. To także miejsce, które przypomina o roli Papieża Polaka w dziejach naszej Ojczyzny. Tę rolę ukazuje płaskorzeźba umieszczona na zewnętrznej ścianie toruńskiego Sanktuarium, która została w czwartek pobłogosławiona przez ks. bp. Wiesława Szlachetkę z Gdańska.
Wśród wybitnych postaci, które Bóg ofiarował naszej Ojczyźnie, był także bł. ks. kard. Stefan Wyszyński, który poprzez Wielką Nowennę rozpoczął przygotowania Kościoła w Polsce do jubileuszu milenium chrztu Polski. Jego postać również znalazła się na poświęconej płaskorzeźbie.
– Następny etap to było powstanie „Solidarności”. To jest na tym tryptyku – mówił założyciel i Dyrektor Radia Maryja, o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, przywołując postać bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Płaskorzeźba została poświęcona w 103. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II oraz w 7. rocznicę konsekracji toruńskiego Sanktuarium.
Wierni przyzywali w czwartek wstawiennictwa Papieża w swoich modlitwach. Towarzyszyła im Orkiestra Koncertowa Victoria z Parafii Matki Boskiej Zwycięskiej w Warszawie-Rembertowie.
W homilii ks. bp Wiesław Szlachetka, biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej, wskazywał, że nauczanie św. Jana Pawła II jest odpowiedzią na współczesne wyzwania i m.in. dlatego podjęto próbę odebrania mu dobrego imienia.
– Na całym świecie dziwią się, że św. Jan Paweł II, który tak wiele dał Polsce, teraz tak wiele w Polsce dostaje zniewagi. Jakże potrzebna jest dziś solidarność wszystkich ludzi dobrej woli, aby bronić dobrego imienia św. Jana Pawła II przed przewrotnym atakiem, przed kolejnym zamachem na tego wielkiego świadka wiary, który był prorokiem naszych czasów – powiedział ks. bp Wiesław Szlachetka.
Ks. bp Wiesław Szlachetka tłumaczył, że współczesna próba zamachu na św. Jana Pawła II jest przeniknięta kłamstwem i oszczerstwem. Papieżowi próbuje się zadać śmierć społeczną i podważyć przy tym nauczanie zawarte w Ewangelii.
– Jest to zemsta za rozmontowanie komunizmu, zemsta za zdemaskowanie fałszu marksistowskiej koncepcji świata i człowieka, z której komunizm wyrósł, a dziś z tej samej ideologii wyrasta ideologia gender, która kolonizuje umysły wielu – nawet ludzi wykształconych – i prowadzi świat do absurdu – akcentował biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej.
Kapłan dodał, że w obliczu ataku na św. Jana Pawła II wierni muszą trwać przy słowach Chrystusa: „Niech się nie trwożą serca Wasze”. Przypomniał też, że Kościół jest Chrystusa i bramy piekielne go nie przemogą. Ks. bp Wiesław Szlachetka zaprosił wiernych, by bronili Kościoła poprzez świadectwo wiary, a w Rodzinie Radia Maryja wiara jest od zawsze przeżywana razem.
Aby budować wiarę, by budować w sobie świątynię, kolejne osoby zdecydowały się w czwartek dołączyć do Bractwa św. Jana Pawła II. Odmówili uroczystą przysięgę.
– Trzeba powrócić do normalności i Jan Paweł II nas tego uczy. Kochani, zapraszamy do formacji ze świętym Janem Pawłem II – podsumował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.
Formacja ze świętym Janem Pawłem II odbywa się m.in. poprzez przypominanie nauczania Ojca Świętego. Dzieje się to na antenie Radia Maryja, w Telewizji Trwam, ale i w Sanktuarium, które jest wotum wdzięczności za jego życie.
TV Trwam News