Rekolekcje środowiska NaProTechnologii w Licheniu

W Licheniu trwają rekolekcje środowisk medycznych z dziedziny NaProTechnologii. W trakcie spotkania uczestnicy poprzez modlitwę, rozważanie Słowa Bożego oraz dzielenie się swoimi doświadczeniami, budują podstawy dla swojej pracy zawodowej.

Główny obszar spotkań rekolekcyjnych będzie skupiał się wokół modlitwy – Eucharystii, Adoracji Najświętszego Sakramentu czy Liturgii Godzin.

Nieodłącznym elementem będą także konferencje stanowiące swoiste wprowadzenie do medytacji i pogłębienia konkretnie poruszonego zagadnienia.

Program tegorocznego spotkania w głównej mierze skupia się na rodzinie. Celem tych rekolekcji jest pomoc w formacji duchowej tych, którzy pracują w NaProTechnologii. To także formacja instruktorów i konsultantów NaProTechnologii, jeśli chodzi
o jakość życia małżeńskiego, w ich życiu osobistym – podkreśla ks. Piotr Kieniewicz, wicedyrektor Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym.

Celem rekolekcji jest pomoc w formacji duchowej tych, którzy pracują w NaProTechnologii, tzn. konsultantów medycznych, czyli lekarzy oraz instruktorów modelu Creightona, którzy uczą obserwacji płodności i służą w ten sposób pomocą konsultantom medycznym – w przygotowaniu pary do diagnozy i we wsparciu pary podczas prowadzonej terapii. Dlaczego te rekolekcje? Jesteśmy w posłudze Ewangelii życia, jak wiadomo jesteśmy też bardzo atakowani od strony duchowej. Już pomijam ataki ze strony środowisk laickich i liberalnych. Służymy Ewangelii, wobec tego ten, który jest przeciwnikiem Chrystusa usiłuje nas niszczyć – powiedział  ks. Piotr Kieniewicz.

Obrońcy życia muszą być mocni w wierze i zdecydowani w działaniu, by stanowić zaporę dla rozpowszechnianej na masową skalę cywilizacji śmierci – dodaje ks. Piotr Kieniewicz.

– Promocje środowisk laickich – promocje nieetycznych rozwiązań, takich jak in vitro, sztuczne zapłodnienie wewnątrzustrojowe jest niezwykle silne. Nie będziemy w stanie się obronić, jeżeli nie będziemy mocni Chrystusem, ponieważ poza Chrystusem tak naprawdę nie mamy innej broni. Mamy oczywiście siłę samej medycyny, nie mniej jednak pieniądze, jakie są zaangażowane w promocję in vitro czy antykoncepcji – całego tego przemysłu cywilizacji śmierci, są tak wielkie, że dobrej medycynie trudno jest się obronić. Wobec tego, jeszcze bardziej musimy się oprzeć na Chrystusie, aby się nie zniechęcić i nie poddać tym atakom – zaznaczył ks. Piotr Kieniewicz.

Spotkanie potrwa do niedzieli. Organizatorem jest NaProTECHNOLOGIA Poradnia Wsparcia Płodności działająca przy Licheńskim Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym.

W Polsce NaProTechnologią profesjonalnie zajmuje się ok. 70 konsultantów medycznych  i ok. 80 instruktorów Modelu Creighton.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl