fot. twitter.com/EpiskopatNews

Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości apeluje o wytrwałą abstynencję

Jeśli osoba głęboko uzależniona ma przeżyć, musi podjąć wytrwałą abstynencję – zwrócił uwagę w liście z okazji miesiąca trzeźwości ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Problem alkoholizmu w Polsce zatacza coraz szersze kręgi i dotyka coraz młodsze osoby. Rocznie z powodu nadużywania alkoholu traci życie niemal 20 tysięcy Polaków. Tylko w ubiegłym roku Polacy wydali na alkohol aż 39 miliardów złotych.

„Także w naszej Ojczyźnie z wielkim niepokojem zauważamy, że dla milionów ludzi najważniejszym pokarmem stają się śmiercionośne substancje toksyczne lub nałogowe czynności, których powtarzanie prowadzi do śmierci” – napisał ks. bp Tadeusz Bronakowski.

Czas pandemii jeszcze bardziej pogłębił problem. Wzrosła liczba nadużywających i uzależnionych od alkoholu oraz innych używek. Co roku Kościół w Polsce zachęca do podjęcia wyrzeczenia w intencji trzeźwości rodaków i dania świadectwa powstrzymania się od picia alkoholu.

„Jeśli osoba głęboko uzależniona ma przeżyć, musi podjąć wytrwałą abstynencję. Dla wielu jest to po prostu wybór między życiem a śmiercią” – zaznaczył przewodniczącym Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości.

Bardzo dobrym miesiącem na wyjście z kryzysu jest sierpień, który – zgodnie z decyzją polskich biskupów – od 1984 roku jest miesiącem abstynencji. List z apelem o trzeźwość będzie czytany w kościołach 1 sierpnia.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl