fot. By József Molnár - Self-scanned, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2684048

Irak: W Ur powstanie kościół pw. Abrahama

W mieście Ur w Iraku powstanie kościół pod wezwaniem Abrahama. Budowla ma być wołaniem o pokój między różnymi religiami

Starożytne Ur Chaldejskie to miejsce niezwykle ważne. To stąd Abraham wyruszył do Ziemi Obiecanej, rozpoczynając swoją misję, która złączyła losy Żydów, chrześcijan i  muzułmanów. Teraz w tym miejscu ma powstać kościół oraz sala spotkań dla pielgrzymów.

– Jest to inicjatywa zaproponowana przez irackiego inżyniera, zaaprobowana przez chaldejskiego patriarchę Louisa Sako, kardynała, a także irackiego premiera – powiedział Konrad Ciempka ze stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Sala spotkań ma nosić imię papieża Franciszka, który w tym miejscu podczas swojej pielgrzymki do Iraku przewodniczył międzyreligijnej modlitwie  o pokój.

– Jest to pokłosie spotkania papieża Franciszka z liderami innych religii. To owoc tej pielgrzymki. Zobaczymy w przyszłości, czy to miejsce rzeczywiście będzie miejscem dialogu międzyreligijnego, czy tylko skończy się na słowach. Wierzymy, że dialog międzyreligijny, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie – szczególnym miejscu dla nas wszystkich, będzie się poprawiał – wskazał Konrad Ciempka.

Ojciec Święty odwiedził Irak na początku maja. Hasłem pielgrzymki były słowa „Wszyscy jesteśmy braćmi”.

Więcej informacji o kościele pw. Abrahama można przeczytać [tutaj] .

 

TV Trwam News

drukuj