Przemowienie prof. dr hab. Jana Szyszko – b. Minister Środowiska podczas XVII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja

Szczęść Boże!

Witam niezwykle serdecznie i muszę powiedzieć, że jest to jeden z piękniejszych dni w moim życiu, bo czyż może być coś piękniejszego niż Jasna Góra i biało-czerwone flagi powiewające tutaj, w tym miejscu.
Rok temu podjęliście Państwo wielką decyzję. Wbrew opiniom, wbrew obecnemu rządowi powiedzieliście, że geotermia będzie realizowana. Za to chciałem serdecznie podziękować. Podjęliście decyzję i zaczęliście realizację. Rok czasu – i przez ten rok czasu miałem przyjemność podróżować po Polsce w towarzystwie ojców redemptorystów i spotykać się z Państwem. Spotykać się z wielkim sercem i gorącym patriotyzmem. Byliście przekonani, że ta inwestycja jest dobrą dla bezpieczeństwa państwa, i tak też się okazało. Proszę sobie wyobrazić, ta inwestycja jest jednym z największych sukcesów i o tym milczą środki społecznego przekazu, środki polskojęzyczne. To przecież w ciągu jednej godziny na terenie Torunia można pozyskiwać prawie 500 m sześc. wody o temperaturze kilkudziesięciu stopni. Łatwo to przeliczyć. Aby uzyskać taką temperaturę, trzeba by zużyć energię z kilkuset wiatraków, które w tej chwili tak licznie są stawiane w Polsce. Koszt tych wiatraków to jest ponad miliard złotych. A wy w czynie składki społecznej dokonaliście tego za kilkadziesiąt milionów złotych. To jest ogromny sukces i za to chciałem wam serdecznie podziękować. Dziękuję za to, że pokazaliście, że w Polsce można wykorzystywać własne zasoby energetyczne, że w Polsce można dbać o własny interes, o interes Polski, o interes Polaków. Energetyka i bezpieczeństwo energetyczne to bezpieczeństwo państwa, to bezpieczeństwo Narodu.
Dzisiaj dowiedziałem się, że będzie wykonywany następny otwór, ale tym razem otwór wtłaczający, czyli przechodzimy do realizacji. To jest wielki dzień również w moim życiu, to jest w życiu naszym. Rok temu z tego wzgórza, z tego miejsca, mówiłem, że to wielki dzień, bo urodził mi się wnuk. Wnuk ma już rok i geotermia ma również rok. I za rok, jestem przekonany, pokażemy, że ta geotermia będzie służyła i ogrzewała ludzi mieszkających na terenie Torunia i poza Toruniem.
Dziękuję wam ślicznie. To wielki dzień, dlatego że tu, w tym miejscu, jesteśmy, tak jak powiedziałem, wokół flag biało-czerwonych na wzgórzu jasnogórskim, w towarzystwie Ojca Dyrektora, któremu chciałem serdecznie podziękować za konsekwencję w realizacji wszelkich poczynań, które służą Narodowi. I za to, Ojcze, serdeczne Bóg zapłać.
Korzystając z okazji, chciałem również serdecznie podziękować o. Janowi za to, że również konsekwentnie, nieustępliwie realizuje to, co tak jest potrzebne dla naszego państwa, dla naszego Narodu.
Wchodząc tutaj, na Jasną Górę, otrzymałem malutki berecik, mogę w związku z tym powiedzieć, że jestem jednym z was, za co serdecznie dziękuję.
Szczęść Boże i do zobaczenia za rok!

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl