fot. PAP

Prymas Polski spotkał się z syryjskim dyplomatą

Prymas Polski ks. abp Józef Kowalczyk spotkał się w czwartek w Gnieźnie (wielkopolskie) z charge d’affaires Republiki Syryjskiej w Polsce dr. Idrisem Mayya – poinformował na stronie internetowej prymasa jego rzecznik prasowy.

Podczas spotkania syryjski dyplomata podziękował prymasowi za troskę i solidarność z narodem syryjskim. Podziękował również wszystkim Polakom za duchowe wsparcie i modlitwy w intencji pokoju w Syrii. Jednocześnie ks. abp Kowalczyk zapewnił gościa o modlitewnej pamięci o ofiarach i poszkodowanych w trwającej ponad dwa lata wojnie domowej w Syrii.

W trakcie wizyty dyplomata zwiedził Rezydencję Arcybiskupów Gnieźnieńskich, gdzie odbywało się spotkanie oraz wpisał się do księgi pamiątkowej. Otrzymał w prezencie album fotograficzny poświęcony Drzwiom Gnieźnieńskim.

Prymas, solidarnie z papieżem Franciszkiem, zaapelował do wiernych i wszystkich Polaków o modlitwę w imieniu Syrii. W najbliższą sobotę 7 września odbędzie się dzień modlitwy o pokój w Syrii. Od godz. 19.00 do północy Papież będzie przewodniczyć modlitewnemu czuwaniu na Placu św. Piotra.

PAP/RIRM

drukuj