fot. PAP/Tytus Żmijewski

Procesja różańcowa połączona z peregrynacją Obrazu Matki Bożej Łaskawej – Patronki Warszawy

Ulicami warszawskiego Bródna przejdzie dziś procesja różańcowa połączona z peregrynacją Obrazu Matki Bożej Łaskawej – Patronki Warszawy. Wydarzenie rozpocznie Msza święta o godzinie 18.00.

Modlitewne wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18.00 Mszą świętą w kościele św. Marii Magdaleny. Po Eucharystii wierni przejdą ulicami warszawskiego Bródna, odmawiając Różaniec i dziękując Matce Bożej za Cud nad Wisłą w trakcie Bitwy Warszawskiej w 1920 roku.

Organizatorami wydarzenia są wspólnoty zrzeszone w ramach inicjatywy ZJEDNOCZENI 2022. Wśród nich są Żołnierze Chrystusa. 

Paweł Jaworski, założyciel wspólnoty Żołnierze Chrystusa, podkreśla, że dzisiejsza procesja ma na celu zjednoczenie Polaków w Bogu za przyczyną Maryi, a także uprosić o kolejny Cud nad Wisłą.

 – Sensem peregrynacji jest to, aby ludzie uświadomili sobie, komu zawdzięczają zwycięstwo, także odnosząc się do obecnej sytuacji. Podejmujemy kolejne inicjatywy, peregrynacje, błagamy o Cud nad Wisłą właśnie w inicjatywie ZJEDNOCZENI 2022. Widzimy w tym potencjał. Matka Boża zjednoczyła nas na Męskim Różańcu, teraz jest tak samo. Czuć moc zjednoczenia. Pan Bóg od nas oczekuje, abyśmy się zjednoczyli. Nie chcemy nikogo wyróżniać, dlatego zdecydowaliśmy się na nazwę ZJEDNOCZENI 2022. Sensem jest to, aby Matka Boża była bardziej znana i kochana, aby Matka Boża Łaskawa zjednoczyła serca Polaków – mówił Paweł Jaworski.   

Podobna procesja organizowana przez wspólnoty w ramach inicjatywy ZJEDNOCZENI 2022 odbędzie się w Warszawie 21 sierpnia 2022 roku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl