Potrzebna nam mądrość Bożego Dziecięcia

Biskup Drohiczyński w Boże Narodzenie  

W noc Narodzenia Pańskiego, biskup drohiczyński Antoni Dydycz, celebrował Pasterkę w katedrze p.w. Trójcy Świętej w Drohiczynie.

W swoim przesłaniu bożonarodzeniowym zwrócił on uwagę na potrzebę otwarcia się na mądrość Bożą, która puka do naszych drzwi, gdyż Chrystus przybywa, aby podzielić się mądrością.

Mądrość, która przychodzi na świat w Betlejem obejmuje wszechświat, rządzi wszystkim i to z mocą oraz słodyczą, mówił.

Moc i słodycz idą razem, aby nas uczyła roztropności, kontynuował Ksiądz Biskup

„ Potrzebna jest roztropność! Niezbędne jest wszystko to, z czym dociera do nas Mądrość. Nie lekceważmy Jej, choć ma postać Dzieciątka. Nie zapominajmy, że to Jej towarzyszy Matka Najświętsza i św. Józef, a tam, gdzie są tak wspaniali święci, tam jest miejsce dla Mądrości.

Odwołując się do najnowszej publikacji Ojca Świętego Benedykta XVI na temat dzieciństwa Jezusa pytał : Czy Mądrość znajduje przyjęcie i czy potrafimy to dostrzec? Ojciec Święty w swoich rozważaniach o narodzeniu Pana Jezusa, wychodzi od następujących słów Pisma świętego: „…«nie było dla nich miejsca w gospodzie». Oparte na wierze rozważanie tego fragmentu doprowadziło do znalezienia w nim wewnętrznego paralelizmu do głębokich słów prologu Jana: «Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli» (J 1, 11) Dla Zbawcy świata, dla którego wszystko zostało stworzone, nie ma tu miejsca (zob. Kol 1, 16). «Lisy mają nory, a ptaki podniebne – gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł położyć» (Mt 8, 20). Ten, który poza miastem został ukrzyżowany (zob. Hbr 13, 12), poza miastem też przyszedł na świat”.  Okazuje się, że Pan Jezus „Od samego narodzenia jest On obszarem tego, co dla świata ma znaczenie i moc. Jednak właśnie Ten pozbawiony znaczenia i niemocny okazuje się Kimś naprawdę mocnym, Tym, od którego w końcu wszystko zależy”

Pasterz Kościoła drohiczyńskiego życzył „ zadziwienia nad Narodzinami Dzieciątka, a następnie poddanie się łasce wiary, aby Mądrość mogła swobodnie ogarnąć nasz umysł, życiu naszemu umożliwiając „znalezienie światła prawdy naszego bytu i wejście w tym świetle na dobrą drogę

Ks. Artur Płachno  

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl