fot. PAP/Wojciech Pacewicz

Ponad milion Polaków włączyło się w akcję „Różaniec do Granic”

Cała Polska została opleciona dziś żywym różańcem. Ponad milion Polaków wzięło udział w ogólnopolskiej inicjatywie „Różaniec do Granic”, by modlić się o nawrócenie i jedność w narodzie oraz o pokój dla Polski i całego świata.     

Narodowa modlitwa rozpoczęła się o godz. 10.30 w 320 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach kraju. Najpierw uczestnicy Różańca wysłuchali katechez. Następnie w kościołach odprawione zostały Msze św.

W Zakopanem w kościele pw. Świętego Krzyża Eucharystii przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski. W homilii metropolita krakowski mówił o potrzebie odnowy nie tylko w nas samych, ale i w naszej Ojczyźnie, Europie oraz świecie.

– Aby Polska była Polską w swoich duszach i sercach, wierna swojej Królowej. Aby Polska zrozumiała też swój czas, swój kairos, tę konieczną jedność, która musi być pośród wszystkich w poczuciu odpowiedzialności za losy dalsze naszego narodu i państwa wiedząc, że nie ostoimy się i nie zbudujemy trwałych fundamentów ładu narodowego i państwowego, jeśli one nie będą budowane na chrześcijańskich wartościach – wskazywał ks. abp. Marek Jędraszewski.

Po Mszach św. i adoracji Najświętszego Sakramentu wierni udali się do specjalnych „stref modlitwy” rozmieszczonych co kilkaset metrów wzdłuż całej granicy Polski. Do wspólnej modlitwy przyłączyły się także porty lotnicze. Tam modlitwa różańcowa prowadzona była w lotniskowych kaplicach.

Do modlitwy przyłączyli się także wierni w kilkudziesięciu miejscach na świecie, między innymi w Paryżu, Londynie, Dublinie, Amsterdamie, Neapolu, w Nowej Zelandii oraz w Japonii.

TV Trwam News/RIRM

drukuj