Ogromny sukces „Różańca do Granic”

Inicjatywa „Różaniec do Granic” okazała się wielkim sukcesem. We wspólną modlitwę zaangażowało się ponad milion Polaków. To nie spodobało się jednak liberalno-lewicowym mediom na Zachodzie. Portal BBC inicjatywę „Różaniec do Granic” ocenił jako „kontrowersyjną”.

Przy granicy naszego kraju z Niemcami, Czechami, Słowacją, Ukrainą, Białorusią i Litwą Polacy odmówili wczoraj cztery części różańca.

W akcję „Różaniec do Granic” włączyło się ponad milion Polaków. Prosili oni o nawrócenie i jedność w narodzie oraz o pokój dla Polski i całego świata. Tak spory odzew wiernych, a zarazem sam charakter akcji nie spodobały się zagranicznym mediom. Internetowy portal BBC ocenił ją jako „kontrowersyjny dzień modlitwy przy granicach”.

Kościelni liderzy tłumaczą, że jest to czysto religijna inicjatywa, jednak istnieją obawy, że ma ona na celu poparcie odmowy przybycia muzułmanów do tego państwa. Inicjatywa została przeprowadzona w rocznicę chrześcijańskiego zwycięstwa nad Turkami Osmańskimi podczas bitwy morskiej w Lepanto w 1571 r.” – napisał portal.

Na polskiej granicy modlili się Polacy w każdym wieku tylko w konkretnej intencji – podkreślił ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

– Za ojczyznę, ale promieniście także za świat. Byliśmy zwróceni i do Polski i za granicę, z modlitwą pełną miłości, a nie z wrogim aktem – powiedział ks. Kancelarczyk.

Organizatorzy od samego początku podkreślali, że inicjatywa nie jest wymierzona przeciw komukolwiek.

– Nie modlimy się przeciw nikomu, tylko modlimy się za inne narody i za własny naród. W tej intencji. Czyli jest to darmowy dar dla wszystkich ludzi – zaznaczył Leszek Dokowicz.

Czuliśmy jedność, pokój i miłość – to powtarzają wszyscy uczestnicy wczorajszej modlitwy.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl