Pielgrzymka Ojca Świętego do Ziemi Świętej

Już za dziesięć dni Ojciec Święty Franciszek uda się z pielgrzymką do Ziemi Świętej. Niestety to ważne wydarzenie poprzedzają akty wandalizmu w Jerozolimie.

Ataki w ramach akcji „Price Tag” były od lat przeprowadzane na palestyńskich ziemiach okupowanych. Są wymierzone w palestyńskie meczety, domy, kościoły, samochody, czasem w izraelskie wojsko. Sprawcami są zazwyczaj ultraradykalni żydowscy nacjonaliści powiązani z izraelskim ruchem osadniczym na ziemiach okupowanych. W ostatnim okresie znacznie wzrosła ilość ataków na miejsca chrześcijańskie i arabskie. Bluźniercze napisy pojawiły się przy wejściu do biura Zgromadzenia Katolickich Ordynariuszy Ziemi Świętej w Jerozolimie oraz na kościele rumuńsko-prawosławnym. Ponadto sprayem pomalowano drzwi jednego z domów na jerozolimskim Starym Mieście, a na innym namalowano swastykę. Nasilające się w ostatnim okresie akty wandalizmu w Jerozolimie zatruwają stosunki międzyreligijne w kraju- mówi Łaciński patriarcha Jerozolimy – ks. abp Fuoad Twal.

Na tym etapie te niepohamowane akty wandalizmu zatruwają atmosferę, współistnienia i współpracy, szczególnie w tych dwóch tygodniach poprzedzających wizytę papieża Franciszka – zaznaczył ks. abp Fuoad Twal.

Patriarcha wezwał do działania rząd i służby bezpieczeństwa, aby ścigały i pociągnęły do odpowiedzialności sprawców. W dalszym ciągu nie wiadomo bowiem, czy za aktami wandalizmu kryje się pojedyncza osoba, czy też zorganizowana grupa. Widoczna bezczynność władz nasuwa pytanie, na ile w ogóle ten temat interesuje rząd – stwierdził ks. abp Fuoad Twal.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl