Papież zaproszony do Iraku

Ksiądz arcybiskup Louis Sako, zwierzchnik Kościoła chaldejskiego, zaprasza Ojca Świętego Franciszka do złożenia wizyty w Iraku. Z powodu zagrożenia ze strony dżihadystów z Iraku wyjeżdża dziennie pięć do dziesięciu rodzin chrześcijańskich.

Dżihadyści z Państwa Islamskiego każdego dnia sieją w Iraku terror i zniszczenie. Jest to brutalnie prowadzone „oczyszczanie” terenu Syrii i Iraku z wszelkiego śladu po chrześcijaństwie – mówi ks. Tomasz Grzyb z papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

– W sposób bardzo brutalny prowadzone jest „oczyszczanie” terenu Syrii i Iraku z wszelkiego śladu po chrześcijaństwie. Jest to coś, co każdego z nas boli. Szczególnie boli Syryjczyków i Irakijczyków, którzy są dumni z tego, że są chrześcijanami, cenią swoją wiarę, bronią jej. Państwo Islamskie nie tylko wypędziło chrześcijan, dopuściło się mordu na licznych chrześcijanach, ale zaciera ślady po chrześcijaństwie na tych terenach, które zajęło. Z bólem serca obserwujemy jak niszczone są kolejne kościoły. Jak kościół św. Jerzego, czy inne zamieniane są na więzienia. To jest bardzo bolesne, że miejsca, które były miejscami spotkania człowieka z Bogiem, miejscami pokoju, miejscami, w których człowiek pomimo różnych trudności mógł czuć się wolny dzisiaj stają się wwiezieniem, miejscami upokorzenia człowieka, brutalnych tortur, często też wykonywania kary śmierci – powiedział ks. Tomasz Grzyb.

Więcej informacji o losie prześladowanych wyznawców Chrystusa można znaleźć na stronie Papieskiego Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie  www.pkwp.org. Za jego pośrednictwem można też przekazywać ofiary na pomoc dla prześladowanych chrześcijan.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl