Papież: Wszyscy potrzebujemy światła wiary

Do przyjęcia Jezusa jako światła świata i do odkrycia na nowo nieocenionego daru chrztu świętego, zachęcał nas dziś Ojciec Święty Franciszek. Papież jak w każdą niedzielę spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.

Swoje rozważanie Ojciec św. oparł na słowach dzisiejszej Ewangelii, która mówi nam o uzdrowieniu niewidomego przez Jezusa. Darowanie wzroku niewidomemu jest znakiem, że Chrystus jest światłością świata, która rozświetla wszystkie ciemności.

– Poprzez ten cud Jezus objawia się i ukazuje się nam jako światłość świata; natomiast niewidomy od urodzenia przedstawia każdego z nas, którzy zostaliśmy stworzeni, aby poznać Boga, ale z powodu grzechu jesteśmy jak niewidomi, potrzebujemy nowego światła, wszyscy potrzebujemy nowego światła, światła wiary, które Jezus nam dał – poprzedni cud.

Wydarzenie to jak mówił dziś papież, skłania nas do refleksji na temat naszej wiary w Chrystusa. Jednocześnie odnosi się również do chrztu, który jest pierwszym sakramentem wiary, który nas rodzi poprzez odrodzenie z wody i Ducha Świętego, tak jak to się stało z niewidomym od urodzenia.

– Sakrament chrztu wymaga bowiem jasnego i zdecydowanego postanowienia, aby żyć jako dzieci światłości i podążać w światłości – wyjaśnił Papież.

Ojciec Święty wyjaśnił, że podążanie za światłością to porzucenie fałszywych świateł: przesądu wobec innych i interesu osobistego.

Na zakończenie Ojciec Święty Franciszek udzielił wszystkim swego apostolskiego błogosławieństwa.

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj