fot. flickr.com

Ojciec Święty Franciszek wzywa do modlitwy o zakończenie pandemii

Ojciec Święty Franciszek wezwał do modlitwy za wszystkich chorych w czasie obecnej pandemii koronawirusa i o jej zakończenie. Specjalne wideo ze słowami Papieża Watykan zostały wyemitowane we wtorek, czyli w przeddzień modlitwy chrześcijan wszystkich wyznań w tej intencji.

W krótkim materiale filmowym na temat obecnej pandemii Papież powiedział: „Wszyscy razem módlmy się za chorych, za osoby, które cierpią”.

Modlił się następnie do Matki Bożej o „uwolnienie z wszelkiego niebezpieczeństwa” w obecnej „chwili próby”.

„Dziękuję wszystkim chrześcijanom, wszystkim mężczyznom i kobietom dobrej woli, którzy modlą się w tym momencie, wszyscy zjednoczeni, ze wszystkich tradycji religijnych, do jakich należą” – dodał Franciszek.

W niedzielę Papież wezwał wszystkich chrześcijan, aby w środę w południe odmówili modlitwę „Ojcze nasz” w związku z pandemią.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl