fot. PAP/EPA

Włosi wracają do kościołów

18 maja kościoły we Włoszech znów zostaną otwarte. We Mszy świętej będzie mogło uczestniczyć 200 osób.

Po dwóch miesiącach przerwy Włosi znów mogą wrócić do uczestniczenia w Eucharystii.  Zgodnie z porozumieniem zawartym przez włoski rząd i tamtejszy episkopat, od poniedziałku 18 maja będą mogły odbywać się Msze święte z udziałem wiernych.

Księża będą jednak musieli zadbać o przestrzeganie wszystkich wytycznych nałożonych przez ministerstwo spraw wewnętrznych. Chodzi m.in. o dystansowanie społeczne i konieczność posiadania maseczek.

– Usunęliśmy wszystkie ławki, aby łatwiej było zachować odległości. Zamiast tego umieściliśmy krzesła, rozstawiając je ponad 1 metr od drugiego. Odkażamy bazylikę już od ponad miesiąca, co najmniej trzy, cztery razy w tygodniu – podkreślił o. Marco Gnavi, posługujący w Bazylice Najświętszej Maryi Panny na Zatybrzu.

Zgodnie z wytycznymi w kościołach będzie mogło przebywać 200 osób. W przypadku Mszy św. sprawowanej na otwartym powietrzu limit wynosi 1000 wiernych.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl