O. Jacek Salij OP. Foto www.zyciezakonne.pl

Rekolekcje Wielkopostne z dominikaninem o. Jackiem Salijem

Modlitwa, sakrament pokuty i pojednania oraz wartość Kościoła w życiu chrześcijanina to tematy, których dotyczyć będą trzydniowe rekolekcje wielkopostne emitowane w ogólnopolskim paśmie TVP3 od środy, 25 marca, o godz. 20.40. Rekolekcje wygłosi znany dominikanin o. Jacek Salij.

W tym roku z uwagi na epidemię koronawirusa, większość wiernych nie ma możliwości uczestniczenia w tradycyjnych rekolekcjach wielkopostnych w parafialnych kościołach. Księża biskupi w dokumentach dotyczących pandemii zachęcili do przeżywania tego czasu w łączności duchowej ze wspólnotą Kościoła poprzez środki społecznego przekazu i transmisje internetowe.

Ogólnopolską propozycją rekolekcji są trzy dwudziestominutowe konferencje, które wygłosi znany rekolekcjonista, dominikanin Ojciec Jacek Salij. Będą one emitowane codziennie od 25 do 27 marca, o godz. 20.40, w TVP 3.  Każde z trzech spotkań będzie poświęcone innej tematyce. Pierwsza konferencja będzie dotyczyć modlitwy, druga – przygotowania do sakramentu pokuty, a przede wszystkim warunków pokuty. Ostatnia nauka, zatytułowana „za co kocham Kościół”, przybliży duchową wartość Kościoła w życiu każdego chrześcijanina.

Rekolekcje zostały zrealizowane w kaplicy klasztoru dominikanów w Warszawie.

Oprócz rekolekcji telewizyjnych wiele propozycji jest dostępnych w radiu i internecie. Informacje o nich znajdują się najczęściej na stronach diecezji i parafii. Listę transmisji rekolekcji z całej Polski można znaleźć m.in. na stronie https://episkopat.pl/rekolekcje-transmisje/.

BP KEP

drukuj