fot. PAP/EPA

Papież wezwał kongijskich biskupów do pielęgnowania bliskości z Panem

Ojciec Święty Franciszek zakończył wizytę apostolską w Demokratycznej Republice Konga i udał się do Sudanu Południowego. Kilkadziesiąt minut temu odbyła się ceremonia pożegnania Papieża na lotnisku w Kinszasie. Wcześniej Ojciec Święty spotkał się z biskupami w siedzibie Krajowej Konferencji Biskupiej Konga.

W swoim przemówieniu Papież wezwał kongijskich biskupów do pielęgnowania bliskości z Panem, aby być Jego wiarygodnymi świadkami i rzecznikami Jego miłości wobec ludzi.

Najmilsi, nie lękajcie się być prorokami nadziei dla ludu, zgodnymi głosami pociechy od Pana, radosnymi świadkami i głosicielami Ewangelii, Apostołami sprawiedliwości i solidarności. Bądźcie świadkami miłosierdzia i pojednania pośród przemocy rozpętanej przez eksploatację zasobów oraz konflikty etniczne i plemienne, ale także i przede wszystkim przez mroczną siłę złego nieprzyjaciela Boga i człowieka – podkreślił papież Franciszek.

Ojciec Święty podziękował też księżom biskupom za ich posługę.

Dziękuję, bo jesteście płucami, które dają oddech Kościołowi powszechnemu – powiedział Papież.

Papieskiej wizycie do Demokratycznej Republice Konga towarzyszyły słowa „Wszyscy pojednani w Chrystusie”. Poszczególne punkty pielgrzymki do Afryki transmitują Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM/TV Trwam News

drukuj