Papież spotkał się z dziećmi, podopiecznymi watykańskiej przychodni

W przeddzień swych 82. urodzin papież Franciszek spotkał się w niedzielę z dziećmi i rodzinami – podopiecznymi watykańskiej przychodni. Mówił, że od dzieci można nauczyć się pokory i rozumienia rzeczywistości.

„W tym czasie przed Bożym Narodzeniem pomyślałem: gdyby Dzieciątko Jezus miało grypę, było przeziębione, co zrobiłaby jego mama? Nie wiem, czy w Nazaret czy w Egipcie było takie miejsce, ale na pewno, jeśli Matka Boża mieszkałaby w Rzymie, zaprowadziłaby go do tej przychodni” – powiedział Franciszek w czasie spotkania w Auli Pawła VI.

„Praca z dziećmi nie jest łatwa, ale wiele uczy. Mnie uczy jednego: tego, że po to, by zrozumieć rzeczywistość, trzeba się nachylić, tak, jak nachylamy się, by pocałować dziecko” – podkreślił papież.

„One nas tego uczą” – dodał.

Osoby „dumne, napuszone nie mogą zrozumieć życia, bo nie są w stanie się zniżyć. My wszyscy, specjaliści, organizatorzy, zakonnice, wszyscy dajemy dzieciom wiele, ale one dają nam ten przekaz, tę naukę” – zauważył Franciszek.

„Zniż się, bądź pokorny, a wtedy nauczysz się rozumieć życie i ludzi” – wezwał Papież.

Spotkanie zakończyło wspólne zjedzenie wielkiego tortu, przygotowanego z okazji urodzin Papieża oraz odśpiewanie włoskiej piosenki z życzeniami „Tanti auguri”.

Dzieci otrzymały od Franciszka świąteczne prezenty.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl