fot. PAP/EPA/LUCA ZENNARO

Watykan zapowiedział podróż Papieża na Cypr i do Grecji w grudniu

Papież Franciszek odwiedzi w dniach od 2 do 6 grudnia Cypr i Grecję – zapowiedział w piątek Watykan. Podczas tej podróży uda się ponownie na grecką wyspę Lesbos, gdzie przebywa tysiące migrantów i uchodźców, między innymi z Syrii.

Dyrektor watykańskiego biura prasowego Matteo Bruni ogłosił, że Papież złoży wizytę na Cyprze od 2 do 4 grudnia, gdzie odwiedzi stolicę kraju Nikozję. W dniach od 4 do 6 grudnia będzie zaś w Grecji: w Atenach i na wyspie Lesbos.

Matteo Bruni dodał, że Ojciec Święty Franciszek odwiedzi te kraje na zaproszenie władz państwowych i lokalnych Kościołów.

Program podróży zostanie ogłoszony później.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl