Papież przewodniczył Nieszporom Uroczystości Bożej Rodzicielki Maryi

Ojciec Święty przewodniczył w sobotę Nieszporom Uroczystości Bożej Rodzicielki Maryi. W ich trakcie odśpiewano dziękczynny hymn „Te Deum” na zakończenie roku kalendarzowego.

W homilii papież Franciszek zwracał uwagę na żłobek z Jezusem, Maryją i Józefem. Wskazywał, że gdy dobiega końca kolejny rok, zatrzymujemy się przed nim, by podziękować za wszystkie oznaki Bożej wspaniałomyślności w naszym życiu i w naszej historii.

Zatrzymajmy się przed żłóbkiem, by rozważać, jak Bóg stawał się obecny podczas całego tego roku i w ten sposób pamiętać, że każdy czas, każda chwila niesie łaskę i błogosławieństwo. Żłóbek stawia nam wyzwanie, byśmy nigdy nic i nikogo nie traktowali, jak stracone – mówił Ojciec Święty.

Biskup Rzymu zaznaczał, że spoglądanie na żłóbek to odkrycie, jak Bóg się angażuje angażując nas, czyniąc nas częścią swego dzieła zachęcając do mężnego i stanowczego przyjęcia stojącej przed nami przyszłości.

Spoglądając na żłóbek spotykamy oblicza Józefa i Maryi. Młode twarze pełne nadziei i aspiracji, pełne pytań. Młode twarze patrzące w przyszłość z niełatwym zadaniem pomagania Bogu-Dzieciątku w rozwoju. Nie możemy mówić o przyszłości, nie kontemplując tych młodych twarzy i bez podjęcia naszej odpowiedzialności wobec naszych ludzi młodych; więcej niż odpowiedzialności – właściwym słowem jest tutaj dług, tak, dług, jaki mamy wobec nich – powiedział papież Franciszek.

Transmisję przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

W niedzielę Ojciec Święty Franciszek będzie sprawował Eucharystię w Bazylice św. Piotra na Watykanie oraz spotka się z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański.

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl