Papież o zamachu w Barcelonie: nieludzki czyn i ślepa przemoc

Ojciec św. Franciszek potępił zamach terrorystyczny w Barcelonie i nazwał go „nieludzkim czynem” oraz „ślepą przemocą”. Telegram kondolencyjny do metropolity stolicy Katalonii wystosował w imieniu Papieża watykański sekretarz stanu ks. kardynał Pietro Parolin.

W depeszy do arcybiskupa Barcelony ks. kardynała Juana Jose Omella y Omella sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej napisał w piątek, że na wiadomość o „okrutnym ataku terrorystycznym, jaki zasiał śmierć i ból na Las Ramblas w Barcelonie papież Franciszek pragnie złożyć najgłębsze kondolencje z powodu ofiar, które straciły życie w tym tak nieludzkim czynie i modli się za ich wieczny odpoczynek”.

Papież „w tej chwili smutku i bólu chce wyrazić swą bliskość z licznymi rannymi, z ich rodzinami i z całym społeczeństwem katalońskim oraz hiszpańskim”- głosi telegram.

„Ojciec Święty jeszcze raz potępia ślepą przemoc, która jest najcięższą obrazą dla Stwórcy i wznosi modlitwy do Najwyższego, by pomógł kontynuować z determinacją pracę na rzecz pokoju i zgody na świecie” – podkreślił ks. kardynał Parolin, zapewniając o papieskim błogosławieństwie dla rodzin ofiar i narodu Hiszpanii.

Wskutek czwartkowego zamachu terrorystycznym w Barcelonie śmierć poniosło co najmniej 14 osób a ponad 100 zostało rannych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl