fot. PAP/EPA

Papież: Musimy przywrócić cześć dla małżeństwa i rodziny!

Ojciec Święty apelował dziś o przywrócenie należnej czci małżeństwu i rodzinie. Przestrzegał także przed szerzeniem się nieufności wobec przymierza między mężczyzną a kobietą, których łączy szczególna więź, jakiej tylko grzech jest w stanie zaszkodzić.

Ojciec Święty podkreślił, że stanie na straży przymierza mężczyzny i kobiety jest szczególnym powołaniem każdego człowieka – zwłaszcza dziś, kiedy wartość małżeństwa i rodziny jest zagrożona.

– Jeśli nie znajdziemy jakiegoś wielkiego przypływu sympatii dla tego przymierza zdolnego ocalić  nowe pokolenia od nieufności i obojętności, to dzieci będą przychodziły na świat coraz bardziej z niego wykorzenione – począwszy od łona matczynego. (…) Musimy przywrócić cześć dla małżeństwa i rodziny! – wezwał Ojciec Święty.

Na zakończenie katechezy Papież pozdrowił przybyłych pielgrzymów – w tym naszych rodaków.

– Witam pielgrzymów polskich. Jutro przypada uroczystość św. Wojciecha. Jego męczeńska śmierć przed tysiącem lat stała się fundamentem rodzącego się wówczas waszego Kościoła i państwa. Święty Jan Paweł II powiedział o nim, „że jest on natchnieniem dla tych, którzy dziś pracują nad zbudowaniem nowej Europy, z uwzględnieniem jej korzeni kulturowych i religijnych”. Niech wstawiennictwo Patrona Polski umocni was w wierze, wyprosi pokój i rozwój waszej Ojczyzny. Z serca wam błogosławię! – powiedział Papież Franciszek. video

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj