Papież: kapłan czyni Dobrą Nowinę radosną całą swoja osobą

Kapłan czyni Dobrą Nowinę radosną całą swoją osobą – powiedział Ojciec Św. Franciszek podczas dzisiejszej Mszy Krzyżma Świętego w bazylice watykańskiej. Mszę św. koncelebrowali księża pracujący w Rzymie oraz przybyli do Wiecznego Miasta. Transmisję uroczystości z Watykanu nadała TV Trwam.

Papież w Wielki Czwartek poświęcił oleje używane w posłudze sakramentów. Dzisiejsza liturgia przypomina nam o ustanowieniu Eucharystii i kapłaństwa.

W homilii Ojciec Święty podjął temat Dobrej Nowiny, która – jak mówił – jest ewangeliczną cenną perłą rodzącą się z namaszczenia.

Papież wskazał, że pierwszym, „wielkim namaszczeniem kapłańskim” Jezusa było to, którego dokonał Duch Święty w łonie Maryi.

Ojciec św. tłumaczył, że głoszenie Dobrej Nowiny nie może być smutne ani neutralne, bo jest ona wyrazem radości w pełni osobistej, radości Ojca i radości Jezusa.

– Wszystko, co Jezus głosi, a także my, kapłani, jest Dobrą Nowiną, jest radosne radością ewangeliczną człowieka namaszczonego w swojej grzeszności olejem przebaczenia i namaszczonego w swoim charyzmacie olejem misji, aby z kolei namaścić innych. I kapłan na równi z Jezusem czyni Dobrą Nowinę radosną całą swoja osobą – wskazał Papież.

Papież Franciszek przestrzegł też, że prawda o Dobrej Nowinie nigdy nie może być jedynie prawdą abstrakcyjną, jedną z tych, które nie w pełni wcielają się w życie ludzi, ponieważ czują się wygodniej w drukowanym piśmie książek.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl