fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Wszyscy ochrzczeni są wezwani do bycia świadkami Chrystusa i wspierania misjonarzy

Wszyscy bowiem jako ochrzczeni i posłani jesteśmy wezwani, byśmy sami byli świadkami Chrystusa, i byśmy wspierali misjonarzy, którzy niosą Ewangelię wszystkim ludom na świecie. Niech im zawsze towarzyszy nasza modlitwa i konkretne dzieła solidarności – powiedział podczas audiencji generalnej w Watykanie Ojciec Święty Franciszek.

Papież, jak co tydzień w środę, spotkał się z wiernymi zgromadzonymi na Placu Św. Piotra. Wśród nich byli także pielgrzymi z Polski.

Zwracając się do naszych rodaków, papież Franciszek przypomniał o zainaugurowanym wczoraj z jego inicjatywy Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym.

– Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy Bracia i Siostry wczoraj rozpoczął się nadzwyczajny miesiąc misyjny. Obchody tego miesiąca pomogą nam przede wszystkim w ponownym odkryciu misyjnego znaczenia naszego przylgnięcia wiary do Jezusa Chrystusa, wiary darmo otrzymanej jako dar w sakramencie chrztu świętego. Wszyscy bowiem jako ochrzczeni i posłani jesteśmy wezwani, byśmy sami byli świadkami Chrystusa, i byśmy wspierali misjonarzy, którzy niosą Ewangelię wszystkim ludom na świecie. Niech im zawsze towarzyszy nasza modlitwa i konkretne dzieła solidarności. Z serca Wam błogosławię – mówił Ojciec Święty.

W rozważaniach Papież mówił, że nie ma ewangelizacji bez radości.

RIRM/TV Trwam News

drukuj