Papież Franciszek w Ugandzie

Za nami czwarty dzień pielgrzymki Ojca św. Franciszka do Afryki. W sobotę Papież kontynuował swoją wizytę w Ugandzie. Rano Papież sprawował Mszę św. w Sanktuarium Męczenników z Namugongo. W homilii, wskazał, że wierność Bogu, uczciwość i prawość życia oraz autentyczna troska o dobro innych przynoszą nam pokój, którego świat dać nie może.

– Nie zmniejsza to jednak naszej troski o ten świat, tak, jakbyśmy patrzyli jedynie na życie przyszłe. Wręcz przeciwnie, wskazuje cel dla życia na tym świcie i pomaga nam dotrzeć do potrzebujących, współpracować z innymi dla dobra wspólnego i budować społeczeństwo bardziej sprawiedliwe, które promuje godność człowieka nie wykluczając nikogo. Które broni życia będącego darem Boga i chroni cuda przyrody – stworzenie będące naszym wspólnym domem – powiedział Ojciec św.

Kolejnym punktem papieskiej wizyty było spotkanie z młodzieżą w Kampali. W przemówieniu  Ojciec św. zachęcał do otwarcia drzwi Chrystusowi.

– A jeśli Go już otrzymacie to wędrujcie z Nim przez życie, a wiele problemów z Nim rozwiążecie i zwyciężycie. Walczcie z depresją, ze zniechęceniem, walczcie z AIDS, ale walczcie w sposób godny – wyjaśnił Papież.

Następnie Ojciec św. odwiedził Dom Miłosierdzia w Nalu – kolongo. Papież zawrócił uwagę, że miejsce to zawsze było związane z zaangażowaniem Kościoła na rzecz ubogich i niepełnoprawnych. Dom prowadzą Siostry Miłosiernego Samarytanina.

Dzisiaj z tego domu pragnę zaapelować do wszystkich parafii i wspólnot obecnych w Ugandzie i w całej Afryce: nie zapominajcie o ubogich, nie zapominajcie o ubogich! Ewangelia każe nam wychodzić na obrzeża społeczeństwa i odnajdywać Chrystusa w osobach cierpiących i potrzebujących – apelował Papież Franciszek.

Ojciec św. Franciszek w sobotę spotkał się także z biskupami Ugandy a następnie kapłanami, zakonnikami i seminarzystami.

W niedzielę Papież udaje się do Republiki Środkowoafrykańskiej. Ceremonia pożegnania Ojca św. Franciszka odbędzie się o godz. 7.00 czasu polskiego na lotnisku w Entebbe. Papież wyląduje w Bangi ok. godz. 10.00. Następca św. Piotra spotka się z prezydentem, rządem i korpusem dyplomatycznym a także biskupami. Odwiedzi również obóz dla uchodźców. Popołudniu w katedrze w Bangi będzie sprawował Eucharystię.

Poszczególne punkty papieskiej wizyty apostolskiej transmitują Radio Maryja i TV Trwam.

 

 

RIRM/TV Trwam News

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl