Prof. J. Szyszko wręczył Ojcu Świętemu publikację podsumowującą międzynarodową konferencję nt. zrównoważonego rozwoju w świetle encykliki „Laudato Si”

Profesor Jan Szyszko wręczył Ojcu Świętemu publikację podsumowującą międzynarodową konferencję na temat zrównoważonego rozwoju w świetle encykliki „Laudato Si”. Odbyła się ona w Sejmie. Jej współorganizatorem była Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Do spotkania Ojca Świętego Franciszka i profesora Jana Szyszko doszło na placu św. Piotra tuż po zakończeniu cotygodniowej audiencji generalnej.

– Dzisiaj spotkał mnie duży zaszczyt. Miałem możliwość podziękowania Ojcu Świętemu za wielkie dzieło, za encyklikę „Laudato Si”, wręczając równocześnie dokumentację z naszej konferencji, która odbyła się w Sejmie na temat zrównoważonego rozwoju w świetle encykliki „Laudato Si” – mówił prof. Jan Szyszko.

Książka została zapakowana w skrzynkę wykonaną z drewna pochodzącego z Białowieży. Znajdował się na niej krzyż oraz mapa Polski z wizerunkiem żubra, który jest symbolem Puszczy. Międzynarodowa konferencja na temat zrównoważonego rozwoju w świetle encykliki „Laudato” Si miała przełomowe znaczenie – mówił o. dr Zdzisław Klafka, rektor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Uczelnia była współorganizatorem konferencji.

– Mogliśmy wręczyć książkę, która jest owocem jednej z wielu inicjatyw, które wspólnie prowadziliśmy, m.in. kongres z udziałem byłego prefekta Kongregacji Nauki Wiary w polskim parlamencie. To było wielkie wydarzenie i książka, która powstała jako owoc tego spotkania, dzisiaj została wręczona Ojcu Świętemu – powiedział o. dr Zdzisław Klafka.

Ojciec Święty otrzymał również publikację na temat projektu „Lasy dla ludzkości”, który jest realizowany w Tucznie. Od lat prowadzone są tam badania na temat pochłaniania dwutlenku węgla przez lasy i gleby. Światowa Federacja Naukowców uznała ten projekt za ważny dla ludzkości. To przykład ekologii integralnej, do której w swoim nauczaniu nawiązuje Ojciec Święty Franciszek – mówił prof. Jan Szyszko.

– Dziękowałem Ojcu Świętemu za to, że przywrócił do życia integralną ekologię. A tę integralną ekologię prowadzimy w Polsce od ponad 30 lat, realizując program związany z pochłanianiem CO2 dla ochrony bioróżnorodności i tworzenia miejsc pracy w terenach niezurbanizowanych – zaznaczył prof. Jan Szyszko.

Ojciec Święty Franciszek otrzymał zaproszenie do odwiedzenia stacji badawczej w Tucznie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl