fot. flickr.com

Papież Franciszek rozpoczyna podróż apostolską do Europy Środkowej

Ojciec Święty Franciszek uda się dziś na Węgry. Tego samego dnia rozpocznie swoją czterodniową wizytę na Słowacji. Będzie to jego 34. zagraniczna podróż, w tym druga do Europy Środkowej.

W Budapeszcie Papież spodziewany jest około godziny 8.00. Po oficjalnym powitaniu na lotnisku Franciszek spotka się z prezydentem i premierem Węgier, a następnie z biskupami, Radą Ekumeniczną i przedstawicielami wspólnoty żydowskiej.

O godz. 11.30 Biskup Rzymu weźmie udział we Mszy św. wieńczącej 52. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny, a po godz. 15.00 uda się na Słowację.

Ks. prof. Waldemar Chrostowski, teolog i biblista, zauważa, że pobyt Ojca Świętego na Węgrzech jest dużo krótszy niż na Słowacji, co może mieć pewne znaczenie.

– To drugi Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny, który odbywa się w Budapeszcie. Pierwszy miał miejsce jeszcze przed II wojną światową. Katolicy węgierscy z pewnością oczekiwaliby dłuższego pobytu Papieża. Natomiast wizyta w Słowacji – stosunkowo małym kraju – zdaje się potwierdzać tendencję Ojca Świętego Franciszka do odwiedzania tzw. peryferii z nadzieją, że w tak niewielkim państwie, ale pręznym zdoła odnowić wiarę w Jezusa Chrystusa i ją wzmocnić. Myślę, że to jest główny cel pielgrzymowania na Słowację – mówi ks. prof. Waldemar Chrostowski.

Wizyta biskupa Rzymu na Słowację będzie przebiegać pod hasłem: „Z Maryją i Józefem na drodze do Jezusa”. Pielgrzymka potrwa do środy, 15 września. Transmisję poszczególnych jej punktów przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl