Papież Franciszek odwiedził kardynała z Meksyku w rzymskim szpitalu

Papież Franciszek opuścił w sobotę nieoczekiwanie Watykan i pojechał do jednej z rzymskich klinik, by odwiedzić przebywającego tam kardynała z Meksyku Javiera Lozano Barragana, emerytowanego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

O porannej wizycie papieża Bergoglia w klinice imienia Piusa XI poinformowało Radio Watykańskie. Według papieskiej rozgłośni Franciszek rozmawiał również z pracownikami szpitala. Kardynał Barragan, który w styczniu skończył 80 lat, był niegdyś jednym z najbliższych współpracowników Jana Pawła II, a następnie Benedykta XVI.

Watykańskim „ministerstwem zdrowia” kierował w latach 1996-2009. Była to już druga wizyta nowego biskupa Rzymu w tym samym szpitalu w Wiecznym Mieście. Dwa dni po swym wyborze, 15 marca, papież odwiedził tam swego rodaka, 90-letniego argentyńskiego kardynała Jorge Marię Mejię.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl