fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Niech Rodzina Błogosławionych Ulmów będzie dla polskich rodzin wzorem pobożności do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Ojciec Święty Franciszek wyraził pragnienie, by błogosławiona rodzina Ulmów była dla nas wzorem pobożności do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Papież mówił o tym podczas audiencji generalnej w Watykanie.

Zwracając się do Polaków, Ojciec Święty pozdrowił delegację archidiecezji przemyskiej, która przywiozła do Rzymu relikwie beatyfikowanej rodziny Ulmów.

Pozdrawiam bardzo serdecznie Polaków, a w szczególny sposób ks. abp. Adama Szala, który wraz z delegacją przywiózł do Rzymu relikwię nowych błogosławionych męczenników: Józefa i Wiktorii Ulmów i ich siedmiorga dzieci. Niech ta Rodzina Błogosławionych będzie dla was i dla polskich rodzin wzorem pobożności do Najświętszego Serca Pana Jezusa, którego obraz, jaki dzisiaj pobłogosławię, będziecie czcili w czasie peregrynacji w waszej archidiecezji – powiedział Ojciec Święty.

W katechezie Papież kontynuował rozważania nt. gorliwości apostolskiej. Mówił o postaci błogosławionego José Gregorio Hernándeza Cisnerosa z Wenezueli, lekarza ubogich.

Ojciec Święty Franciszek powiedział, że idąc za przykładem tego apostoła miłosierdzia, nie możemy pozostać obojętni na problemy społeczne, gospodarcze i polityczne.

Mamy się w tych sprawach modlić, a także angażować w krzewienie dobra, w budowanie pokoju i sprawiedliwości w prawdzie – wskazał Papież.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl