Papież Franciszek: Jezus wybacza każdy grzech

Ojciec Święty Franciszek mówił w dzisiejszej katechezie o Bożym Miłosierdziu w osobie Jezusa Chrystusa. Podczas audiencji generalnej Papież zaznaczył, że chrzest, który Chrystus przyjął od Jana Chrzciciela, nadał decydujący kierunek całej Jego misji.

Wszystko, czego Jezus dokonał później, było realizacją programu początkowego, aby do wszystkich zanieść miłość Boga, który zbawia, który chce stać się bliski ludziom marginalizowanym, przekazując im Boże miłosierdzie – mówił Papież.

Ojciec Święty zaznaczył też, że na krzyżu Jezus ukazał miłosierdziu Ojca grzech świata, a wraz z nim wszystkie nasze grzechy. Dodał, że nikt i nic nie jest wykluczony z tej ofiarniczej modlitwy Jezusa.

– Oznacza to, że nie powinniśmy obawiać się uznania siebie za grzeszników i wyznania naszej grzeszności, gdyż każdy grzech został zabrany przez Syna na krzyżu, a kiedy skruszeni wyznajemy ten grzech, powierzając się Jezusowi, to jesteśmy pewni, że został on nam przebaczony. Sakrament pojednania uobecnia moc przebaczenia dla każdego, wypływającą z krzyża i odnawiającą w naszym życiu łaskę miłosierdzia, jaką nabył dla nas Jezus – podkreślił papież Franciszek.

Ojciec Święty pozdrowił też pielgrzymów. Zwracając się do Polaków, Papież w sposób szczególny pozdrowił redakcję, czytelników i przyjaciół Katolickiego Tygodnika „Niedziela”. Przybyli oni do Rzymu z okazji 90. rocznicy założenia pisma.

– Życzę, aby ewangelizacyjna posługa tego tygodnika nadal umacniała jego czytelników w wierze, przynosząc obfite owoce w ich życiu i apostolstwie. W roku nadzwyczajnego jubileuszu miłosierdzia zawierzam Jezusowi Miłosiernemu i Jego Najświętszej Matce, Królowej Polski, dalsze lata działalności „Niedzieli”. Redakcji i wam wszystkim tu obecnym z serca błogosławię – powiedział papież Franciszek.

Na zakończenie wierni wspólnie z Ojcem Świętym odmówili modlitwę Ojcze Nasz.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl