Konferencja z udziałem ks. kard. Tarcisio Bertone

6 kwietnia w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa: „Chrześcijańska Koncepcja Europy i Polski w perspektywie nauczania ks. kard. Josepha Ratzingera i Benedykta XVI”. Była ona inauguracją cyklu seminariów na temat działalności naukowo badawczej najpierw Benedykta XVI.

W spotkaniu udział wziął ks. kard. Tarcisio Bertone, emerytowany Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej. W swoim wykładzie zwrócił uwagę, że wiele reform, które zapoczątkował Papież Franciszek, mają swoja genezę w nauczaniu swojego poprzednika.

– W pierwszym dniu była reforma Kurii Rzymskiej, ale nie tak jak teraz jest taka reforma grubalna, ale była to o wiele delikatniejsza reforma, która rozpoczęła się już za papieża Benedykta. Następną reformą jest reforma finansów, która została zapoczątkowana już przez papieża Benedykta. Pierwsze reformy, które były przeprowadzone przeciwko oszustwom finansowym, a jednocześnie przeciwko terroryzmowi, a później te reformy za papieża Franciszka – powiedział ks. kard. Tarcisio Bertone.

Sześć lat temu został powołana Watykańska Fundacja Josepha Ratzingera – Benedykta XVI, która ma na celu rozpowszechnianie dzieł emerytowanego Papieża. Następnie rok później utworzono w Polsce Centrum Studiów Ratzingera.

Patronat honorowy nad dzisiejszą konferencją objęli między innymi Prymas Polski ks. abp Wojciech Polak, i ks. bp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl