Konferencja Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia

„Szpital miejscem ewangelizacji: misja ludzka i duchowa” pod takim hasłem rozpoczyna się XXVII Konferencja Międzynarodowa Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia. W spotkaniu weźmie udział ok. 600 specjalistów z ponad 60 krajów świata.

Konferencja rozpocznie się dziś o godz. 7.30 Mszą Św. sprawowaną w Bazylice Św. Piotra. Eucharystii przewodniczył będzie ks. kard. Tarcisio Bertone, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej.

Będziemy  modlili się w intencjach ludzi chorych, wszystkich którzy pochylają się na ludzkim cierpieniem, w intencjach lekarzy i całego personelu szpitali – powiedział ks. abp Zygmunt Zimowski, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia.

Będziemy modlić się w intencjach szpitali, aby były rzeczywiście miejscem Nowej Ewangelizacji. Aby spełniały misję ludzką, humanitarną, a zarazem duchową. Czytając Ewangelię św. Mateusza znajdziemy tam słowa:” Idźcie, nauczajcie i uzdrawiajcie chorych”. Mówcie, że przybliża się Królestwo Boże. Pan Jezus, gdy czynił cuda zawsze pytał o wiarę tego, który chciał być uzdrowiony. Królestwo Boże potwierdzał tymi właśnie cudami, uzdrawiając wielu. To samo mamy spełniać dzisiaj my, jako Kościół – powiedział ks. abp. Zygmunt Zimowski.

Ponadto ks. abp Zimowski dodał, że to właśnie Ojciec Święty Jan Paweł II widząc wielką misję Kościoła, 27 lat temu ustanowił Papieską Radę ds. Służby Zdrowia.

Jako cele tej Papieskiej Rady wyznaczył nam następujące zadania, żebyśmy stymulowali i popierali działalność zmierzającą do formacji studiów i działalności prowadzonej przez różne międzynarodowe organizacje katolickie na płaszczyźnie zdrowia. A także realizowaną przez inne grupy stowarzyszenia i wspólnoty, które na różnych poziomach i w różny sposób prowadzą działalność w tym sektorze. Od początku istnienia Papieska Rada ds. Służby Zdrowia organizuje konferencje, które spełniają to zadanie jakie polecił nam Ojciec Święty Jan Paweł II. Mamy przecież propagować, wyjaśniać i bronić nauczania kościelnego w dziedzinie zdrowia, ułatwiając jego przenikanie do praktyki medycznej. Nie tylko teoria, ale także praktyka – zaznaczył ks. abp Zygmunt Zimowski.

Konferencja będzie podzielona na  trzy części zatytułowane;  historia i misja szpitalna, etyka i humanizacja, duchowość i działalność miłości.

Według szacunków Papieskiej Rady na świecie działa ok. 120 tyś. katolickich szpitali i ośrodków zdrowia.

Uczestnicy w sobotę spotkają się w auli Pawła VI z Ojcem Św. Benedyktem XVI. Konferencja Międzynarodowa Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia zakończy się w 17 listopada.

 

Wypowiedź ks. abp. Zygmunta Zimowskiego


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl