fot. PAP/EPA

Papież Franciszek do młodych Polaków: Nie lękajcie się iść za głosem Chrystusa

Nie lękajcie się iść za głosem Chrystusa – powiedział do młodych Polaków Ojciec Św. Franciszek.

Zwracając się do pielgrzymów z Polski w trakcie spotkania z wiernymi na cotygodniowej audiencji generalnej w Watykanie, papież wskazał na postać świętego Stanisława Kostki. Podkreślił, że jest on wzorem dla tych młodych, którzy boją się wybrać drogę powołania kapłańskiego lub zakonnego.

– Dzisiaj w liturgii Kościoła w Polsce przypada święto patrona dzieci i młodzieży św. Stanisława Kostki. Ten młody chłopiec pokonał pieszo drogę z Wiednia do Rzymu, by zostać jezuitą. Pokazał, że koniecznie trzeba poświęcić wiele, by pójść za głosem własnego powołania. Jest wzorem również dla tych młodych, którzy z obawy przed reakcją rodziny, przyjaciół lub innych osób, boją się wybrać drogę powołania kapłańskiego lub zakonnego. Drodzy Młodzi, nie lękajcie się iść za głosem Chrystusa. Niech Bóg błogosławi Wam i wszystkim tu obecnym – powiedział.

W swojej katechezie Ojciec Święty zwrócił uwagę na świadectwo apostołów, którzy wobec polecenia Żydów, by nie nauczali w imię Chrystusa, oświadczają, że nie mogą być posłuszni tym, którzy chcieliby powstrzymać głoszenie Ewangelii.

Papież wskazał też na postać Gamaliela. Ten faryzeusz wysuwa wniosek wobec swoich braci, że jeżeli uczniowie Jezusa uwierzyli szarlatanowi, to są skazani na zapomnienie, jeżeli jednak głoszą orędzie pochodzące od Boga, to lepiej zrezygnować z walki. W efekcie apostołowie zostają uwolnieni.

RIRM

drukuj