fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Chrześcijańska reakcja na kryzys spowodowany pandemią powinna opierać się na miłości

Chrześcijańska reakcja na kryzys społeczny i humanitarny, spowodowany pandemią powinna opierać się na miłości – wskazał Ojciec Święty Franciszek.  

W trakcje audiencji generalnej w Watykanie biskup Rzymu zauważył, że tam, gdzie brakuje miłości, tam wkrada się egoizm, obojętność i odrzucenie człowieka.

Pragnąc budować zdrowe, zintegrowane i sprawiedliwe społeczeństwo, trzeba postawić w centrum człowieka i dobro wspólne – podkreślił.

Ojciec Święty zaznaczył też, że nadszedł czas, abyśmy pokonując własną małość i egoizm rozwijali w sobie potrzebę niesienia pomocy i angażowania się dla dobra drugiego człowieka oraz budowania przyszłości w duchu Ewangelii.

Papież zwrócił się również do pielgrzymów z Polski.

– Wczoraj obchodziliśmy święto narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane w Polsce świętem Matki Boskiej Siewnej. Poświęcając ziarno na tegoroczny zasiew, prosiliście w modlitwie, by wszyscy ludzie za przykładem Maryi przynosili plon stokrotny. Ona darowała światu bezcenny owoc – Jezusa, naszego Zbawiciela. My również jesteśmy powołani przez Boga, byśmy przynosili owoc poprzez dobre dzieła. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus – powiedział papież Franciszek.

RIRM

drukuj